YYÖS İŞLEYİŞİ

YYÖS Süreci Nasıl İşler ?

YYÖS’e yönelik çalışmalar, her yıl Eylül ayında pek çok okul ve üniversiteden eğitimcilerin katılımı ile oluşturulan “Danışma Kurulu”‘nun temayı belirlemesi ile başlar ve büyük bir emek harcanarak etkinliğin sonuna kadar devam eder. Tema belirlendikten sonra EÇEV web sitesinden ve MEB aracılığı ile okullara tema ve son başvuru tarihi için duyuru yapılır. Sunum yapmak isteyen öğretmenler sunularının belirlenen formattaki bir özetini hazırlayarak EÇEV ‘e son başvuru tarihinden önce ulaştırır.

Yenilikçi Yaratıcı Öğretmen Semineri’nde sunulacak iyi uygulamalar/ materyaller, son başvuru tarihine kadar yapılan başvurular arasından, önceden belirlenmiş ve ilan edilmiş değerlendirme ölçütlerine uygun, uzmanlık alanına göre oluşturulmuş kurul tarafından değerlendirilir. Önceden belirlenmiş değerlendirme kriterleri sonucunda sunuya hak kazanan çalışmalar seçilerek ilan edilir. EÇEV’in eğitimde markalaşmış projelerinin başında gelen Seminerlerin etki alanı ve ulaştığı izleyici kitlesi her yıl genişlemektedir.

2022’de pandemi koşullarında “Kahramanım Öğret(m)enim” teması altında çevrim içi düzenlenen 19. Yaratıcı Yenilikçi Öğretmen Seminerleri 14 Mayıs Cumartesi günü 9.30- 17.00 saatleri arasında ortak ana konuşmacıların konuk olacağı seminer oturumları ve eş zamanlı öğretmen sunumlarının yer alacağı bir etkinlik olarak planlanmıştır. İzleyici kayıtları tamamen ücretsizdir.