YYÖS İŞLEYİŞİ

YYÖS Süreci Nasıl İşler ?

YYÖS’e yönelik çalışmalar, her yıl Eylül ayında pek çok okul ve üniversiteden eğitimcilerin katılımı ile oluşturulan “Danışma Kurulu”‘nun temayı belirlemesi ile başlar ve büyük bir emek harcanarak etkinliğin sonuna kadar devam eder. Tema belirlendikten sonra EÇEV web sitesinden ve MEB aracılığı ile okullara tema ve son başvuru tarihi için duyuru yapılır. Sunum yapmak isteyen öğretmenler sunularının belirlenen formattaki bir özetini hazırlayarak EÇEV ‘e son başvuru tarihinden önce ulaştırır.

Yenilikçi Yaratıcı Öğretmen Semineri’nde sunulacak iyi uygulamalar/ materyaller, son başvuru tarihine kadar yapılan başvurular arasından, önceden belirlenmiş ve ilan edilmiş değerlendirme ölçütlerine uygun, uzmanlık alanına göre oluşturulmuş kurul tarafından değerlendirilir. Önceden belirlenmiş değerlendirme kriterleri sonucunda sunuya hak kazanan çalışmalar seçilerek ilan edilir. EÇEV’in eğitimde markalaşmış projelerinin başında gelen Seminerlerin etki alanı ve ulaştığı izleyici kitlesi her yıl genişlemektedir.

Ulusal düzeyde katılım ile gerçekleşen ve her yıl etki alanı büyüyen YYÖS, 2023 yılında Cumhuriyetimizin 100. yılına saygıyla, “Eğitimin Yeni 100’ü” temasıyla düzenlenecektir. Bu yıl yirminci kez kapılarını açacak olan YYÖS, Kahramanmaraş merkezli ve 11 ilimizde yüz binlerce aileyi etkileyen deprem felaketi nedeniyle 8 Nisan 2023 tarihine ertelenmiştir. Etkinlikte, alanında uzman, vizyoner konuşmacıların konuk edileceği ana oturumlar tüm katılımcıları buluştururken, eş-zamanlı gerçekleştirilecek sunum oturumları da, öğretmenlerimize ilham vermeye devam edecek.

Eğitimin ışığıyla #birlikteiyileşeceğiz!